دانلود با لینک مستقیم فایل-دانلود تحقیق بهداشت روان در خانواده-

.دانلود تحقیق بهداشت روان در خانواده./دانلود تحقیق,بهداشت روان در خانواده,بهداشت روان,خانواده,بهداشت روانی,روان سالم,ذهن سالم افراد/دانلود تحقیق بهداشت روان در خانواده/40261625/zbr

یکی از عوامل مؤثر در شکل گیری رفتار فرد ، خانواده است . فضای خانه ، نخستین و بادوام ترین عاملی است که ، در رشد شخصیت افراد تأ ثیر می گذارد . به گونه ای که می توان گفت پدرومادر نیرومندترین آموزگار افراد در زندگی، آموزش خانوادگی پایدارترین آموزش و محیط خانه مهمترین آموزشگاه برای هر فرد می باشد . فراموش نکنیم که کودکان شما پیش از آنکه به پند و اندرز شما عمل کنند رفتار شما را الگو قرار می دهند . نفوذ والدین در این موضوع تنها محدود به جنبه های ارثی نیست . در آشنا کردن کودک به زندگی جمعی و فرهنگ جامعه ، خانواده نقش بسیار مؤثری را اجراء می نماید . میزان آگاهی خانواده درطرز رفتار با کودکان، موقعیت اجتماعی خانواده ، وضعیت مالی آن ، اندیشه و باورها ، آداب و رسوم ، ایده آل ها و آرزوهای والدین، تأثیر فراوان دارد. چنانچه می دانیم خانواده ها در زمینه اجتماعی ، اقتصادی ، تربیتی ، دینی ، هنری و مانند اینها با هم اختلاف هایی دارند .ترکیب خانواده ها طرز ارتباط اعضای هر خانواده با یکدیگر و جامعه ای که خانواده در آن بسر می برد ، در تمام موارد یکسان نیست . بنابراین تأثیر خانواده ها در رفتار افراد متفاوت است . اغلب افراد مبتلا به مشکلات مختلف شخصیتی از خانواده های ناسالم برخاسته اند.

از اینرو تأمین بهداشت روانی افراد خانواده سهم به سزائی در تأمین و حفظ بهداشت روان جامعه دارد و عدم تأمین بهداشت روان خانواده آسیب های شدیدی بر پیکره جامعه وارد می کند.

برای ایجاد و حفظ سلامت روان در خانواده لازم است تک تک اعضای آن با مهارتهای لازم برای زندگی آشنا شوند. بهداشت روان خانواده به همه افراد کمک می کند تا در جهت رشد و تکامل و بهره گیری از استعدادهای خود گام بردارند.

تلاش در جهت ارتقاء بهداشت روان خانواده کمک به ارتقاء بهداشت روان جامعه می باشد ، پس برای رسیدن به یک جامعه سالم باید ابتدا خانواده سالمی داشته باشیم .

برای رسیدن به یک خانواده سالم و شاد باید به نکات زیر توجه کنیم:

1-ایجاد روابط سالم بین اعضای خانواده: شیوه‌های ارتباطی نامناسب تأثیرات مضری روی فرد و سلامت او خواهند داشت. خانواده‌های فاقد روابط گرم و محبت آمیز ، خانواده‌های دارای روابط خصومت آمیز و شیوه‌های ارتباطی شدیداً وابسته در خانواده معمولاً ناسالم گزارش شده‌اند. برقراری شیوه ارتباطی منطقی ، محترمانه و در عین حال گرم و صمیمانه نشان دهنده ی خانواده سالم است.

فایل ورد 11 ص


مطالب دیگر:
📂پرسشنامه افسردگی بک 13سوالی ویرایش دوم📂پرسشنامه اضطراب اجتماعی لیبوویتز📂مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس 38 صفحه📂بررسی نظریه های استرس و علل و منابع آن با تاکید بر نوجوانی📂رویکردها و دیدگاه های مختلف در مورد استرس📂مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب 42 صفحه📂دیدگاه های نظری در مورد اضطراب و روانشناختی اضطراب📂مبانی نظری و پیشینه تحقیق هراس اجتماعی 61 صفحه📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب اجتماعی 61 صفحه📂جنبه های مختلف اضطراب اجتماعی و تصویر بالینی از فردی با اختلال اجتماعی📂سبب شناسی اضطراب اجتماعی و بررسی دیدگاه های نظری آن📂مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب اجتماعی 32 صفحه📂نگرش بومی به خط مشی گذاری زیست محیطی📂کتاب نظریه حلقه و مدول📂خلاصه کتاب روش شناسی علوم اجتماعی ماکس وبر📂پاورپوینت آشنايی با مبانی فلسفی و متدلوژيک تئوری سازمانی (Theory building) و پارادايم (Paradigm) در مديريت📂کتاب برنامه ریزی خطی بازارا ترجمه دکتر اسماعیل خرم+حل المسائل📂کتاب برنامه ریزی خطی بازارا ترجمه دکتراسماعیل خرم+حل المسائل📂تبیین رویکرد ایرانی اسلامی جهت شکل گیری سیاست های زیست محیطی📂کتاب برنامه ریزی خطی بازارا ترجمه دکتراسماعیل خرم📂مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت رسانه 58 صفحه📂بررسی مدیریت رسانه و مدیریت برنامه در صدا و سیما📂مبانی نظری و پیشینه تحقیق فن بازار 94 صفحه📂کارکردها و ضرورت وجود فن بازار و تفاوت آن با سایر بازارها📂مدل های پیاده سازی فن بازار و عوامل موثر بر موفقیت آن